fbpx

O Koto

OD POMYSŁU DO KOTO

Pomysł na Koto powstał po wizycie w hiszpańskiej Grenadzie. W tym bardzo malowniczym mieście dłuższą chwilę spędziłam w małym sklepiku z mnóstwem koralików, wstążek i sznurków.

W Polsce, z torebką pełną przywiezionych skarbów, w oczekiwaniu na pojawienie się na świecie mojego syna Tymka rozpoczęłam przygodę z ręcznie robioną biżuterią.

Tak powstała pierwsza kolekcja dla kobiet. Były to bransoletki, broszki, naszyjniki, opaski większość w stylu  marynistycznym.

Do rozwinięcia firmy o akcesoria dla dziewczynek zainspirowała mnie moja córka Tosia, która urodziła się dwa lata po Tymku.

Jako mama młodej damy, zaczęłam interesować się ubrankami i dodatkami dla dziewczynek. Moją uwagę zwrócił brak atrakcyjnej i dobrej jakości biżuterii i ozdób dla dzieci.

Dzieliłam wtedy czas między dom i spacery, a jednocześnie rozsadzała mnie energia twórcza.  W ten sposób powstała kolekcja dla mamy i córki.

Z założenia nieszablonowa i wyrastająca ponad ówczesne standardy.

Dziś tak jak i wtedy, dostarczam moim klientkom ręcznie robione, najpiękniej jak potrafię ozdoby dla dziewczynek. A charakterystyczna złota kropeczka, znajdującą się nie tylko w logo firmy ale i na każdej sztuce biżuterii, gwarantuje mamom, że kupują swoim dzieciom rzeczy unikalne, stworzone z pasją i sercem.

„Z założenia nieszablonowa i wyrastająca ponad ówczesne standardy.”